O mně

pic

Jmenuji se Šárka Dvořáková a věnuji se výrobě džemů, marmelád, sirupů, pečených čajů a čatní.

Vše dělám výhradně sama v malé výrobně na Nových Hradech. Věřím v poctivost klasických pracovních postupů, které doplňuji svými zkušenostmi a nápady. Výsledkem jsou kvalitní marmelády a džemy.

V roce 2014 a 2015 jsem za své výrobky obdržela ocenění Chutná hezky. Jihočesky za malinovou marmeládu, borůvkovou marmeládu, borůvkovo-brusinkový sirup a borůvkovo-brusinkový džem a ocenění Regionální potravina Jihočeského kraje 2014 za marmeládu lesní směs. V roce 2015 jsem získala zlatou medaili na světové soutěži Dalemain Marmalade Awards za pomerančovou marmeládu s brusinkami.

Základem všech výrobků je ručně přebrané celé nebo krájené ovoce. Džemy a marmelády obsahují pouze ovoce, cukr, koření a citrónovou šťávu, u některých džemů a marmelád je pro zahuštění nutno přidat čistý citrusový pektin.

Ovoce je převážně českého původu, například borůvky pocházejí přímo z Novohradska, švestky, jablka, višně a rybíz z chelčicko-lhenické ovocnářské oblasti a meruňky a hrušky z Moravy. Bylinky mám z vlastní zahrady a koření odebírám od vybraných dodavatelů, používám např. skořici z Cejlonu a vanilkové lusky z Madagaskaru.